Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Зара є 23 червня, 22:28. Ми вже 12 годин тіліпаємося в поїзді номер 86 Львів-Новоолексіївка. Це власне вже четвертий наш потяг за ту поїздку, яка тривала майже тиждень і саме зараз вже добігає кінця. Як завжди в таких випадках, вже дуже навіть істотно змучені, запарені, як «Мівіна» й заварені, як «МакКава» літніми рельсово-плацкартними переїздами, але абсолютно при тому щасливі й з купою свіжих вражень ми повертаємося з «Double Fest» роллер-змагань, що проходили в Чернівцях.

Цього літа прямого потягу із Запоріжжя в Чернівці не існувало. На жаль то було, чи на щастя, то вже як подивитись, але ми поїхали спочатку до Львова. Всього якихось 24 години в двох сусідніх вагонах для 7 запорожців з роликами і однією гітарою… Місто Лева, звісно, зустріло нас привітно. На вокзалі рєбзя поскидала свій крам до камери зберігання, я купив собі яскраву батарейку крона (тепер в моїй гітарі Леоні є куди пхати такі батарейки), щоб розміняти крупну бамажку на менші гроші, для більш зручної оплати проїзду в трамваї. Поїхали на Площу Ринок. Ну, звісно. Наша дуже хороша подружка Юля зі Львова, зняла нас на зупинці буквально з трамваю й повела до своїх «солодких володінь» — до Львівської Майстерні Шоколаду, в якій вона працює.

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Отож ми із невимовним задоволенням посмакували собі різноманітними солодкими штуками, позаглядали за плечі майстрам справ шоколадних, з їхніми буквально ріками темно-коричневої смакоти, з яких вони виробляли різноманітні солодкі шедеври, походили по всіх шести поверхах «Шоколадниці» включно із терасою, також зі столиками і кльовим видом на Львів, зокрема на розміщену на даху практично сусіднього будинку тачку від не менш колоритного місця під назвою «Дім Легенд». Потім ми всі поперлися вгору на вежу ратуші, звідки я помахав Юльці, що вийшла на терасу «Шоколадниці». Махав гітарою, щоб було помітніше. (: Спустившись з ратуші, ми попрямували до парку, де був скейтпарк. Там всі, хто мав ролики й хотів покататися, власне, почали то робити, трохи таким чином розминаючись перед змаганнями.

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Змагання, тобто цілий роллер-фестиваль під назвою Double Fest розпочалися вже наступного дня, 20 червня, коли вся наша компанія дісталася до Чернівців прямим потягом зі Львова. Місцеві пацани, Саша, Толік та Стьопа, зустріли нас на вокзалі й відвезли до готелю «Черемош», де ми, після доста довгої розмови із дуже сер’йозною тьотьою на ресепшені, щасливо оселились по номерах.

Про готель «Черемош» більш детально нехай розповість Ольга Фреймут, я лише згадаю про факти чарівного «колаборейшену» цього житлового закладу із УкрЗалізницею у вигляді постільної білизни й характерних шматочків мила в ванній від останньої організації. Заради справедливості відмічу такі, типу, плєдо-покривальця на деяких з ліжок, із вишитими написами «Черемош», типу «стильок», «айдентика», ю ноу. Дет уоз найс. Гарячої води не було, однак, враховуючи, як на мене, досить лояльну ціну за добу проживання в таких номерах, маємо дякувати, що взагалі вода, хоч і тільки холодна, весело журчала в обох кранах. Впевнений, що готель «Черемош» в чернівцях має різні і дуже різні номери. Одні для невибагливих і живучих роллерів, інші — для інспекцій Ольги Фреймут. В будь-якому разі, особисто мені все сподобалось, бо на ресепшені був цей прикольний дзвіночок виклику кого-небудь, який я навіть один раз натиснув впавши на нього лобом, бо ж всі дві руки були зайняті роликами й хавкою.

Так от, змагання. (: Double Fest є досить крутою подією в роллер-світі України, яку організовують, як правило, організаторські роллер-сили двох міст. Звідти й така назва. Перші фести такого ґатунку проводилися зусиллями Запоріжжя й Дніпропетровська. На них приїздили позмагатись роллери з багатьох міст України, а також гості з таких російських міст, як Москва, Санкт-Петербург, Таганрог, Ростов-на-Дону та інші. Саме в Чернівцях Double Fest проводили вперше. Традиція організовувати один фест зусиллями як мінімум двох міст продовжилася, і на цей раз це були власне Чернівці, у вигляді цілої веселої купи дуже кльових людей і низки різноманітних організацій міста, зокрема ТРК «DEPOt», в якому розташовується місцевий роллердром, і на парковці якого проходила перша частина першого дня змагань. Другим містом-організатором було Запоріжжя у вигляді суттєвої спонсорської підтримки — призів для роллерів, що займали призові місця в усіх номінаціях та категоріях, від магазину Рола-Коло.

Учасниками змагань Double Fest у Чернівцях були роллери з Чернівців, Києва, Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Одеси, Кішеневу та інших міст. Кількість учасників не була надто великою, особливо в роллерів-дівчаток, що втім, дозволило встигнути провести більшу кількість видів ще на парковці на вулиці, з якої нас всіх таки прогнав дощик та вітер, коли було прийняте рішення перенести все в середину ТРК «DEPOt», в приміщення роллердрому.

До цього моменту ми встигли поспостерігати за баталіями роллерів в номінаціях Free Jump (стрибки через планку в висоту), Long Jump (стрибки в довжину), High Jump (стрибки з трампліну через планку в висоту), та початком змагань в дисципліні Style Jump (стрибки з трампліну з різноманітними трюками-штуками, з урахуванням дальності, амплітудності, стильності та крутості польоту, складності трюку, чистоти його виконання, а також кольору шкарпеток роллера та оригінальності малюнку на них).

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Не зважаючи на погоду, яка більше нагадувала не кінець червня, а то початок березня, то кінець жовтня, на парковці було дійсно гаряче, й всі, хто був присутнім біля місця змагань змогли це відчути, дивлячись на те, як завзято ці дивні восьмиколісні істоти намагаються перестрибати одне одного з жорсткими падіннями на асфальт та фейеричними вдалими спробами під голосні оплиски та юлюлюкання «колег по хворобі». (: Окремий рєспєкт ману із імпровізованим транспорантом «Никогда не сдавайся!«, який він сумлінно тримав на виду в кожного роллера, що заходив на чергову спробу стрибка, а також малееенькій такій прикольній собачці, яку ми назвали «Депошечкою», за те що вона, таке чудо, існує в цьому світі.

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Ну, але дощик та вітер всіх нас таки задув до приміщення, продовжувати змагання вже на роллердромі всередені. Та то нічого, але було шкода роботи хлопців, що побудували цілий скейтпарк спеціально для номінації з агресивного катання, і були вимушені залишити всю ту красу на вулиці.

Всередені «Depot Center» на нас чекали виступи таких талантів міста Чернівці, як танцюристи студії «Dance Avenue», а також зірка четвертого сезону телевізійного шоу «Україна має талант» — бітбоксер Олександр Мельник. Окрім того, всі бажаючи мали змогу прийняти участь в імпровізованому танцювальному флешмобі. Одним з таких бажаючих виявився і я сам, було прикольно, дякую! (:

Після цих виступів ми продовжили номінацію Style Jump, де побачили дуже запеклі фінали з карколомними трюками, які завжди викликають в усіх присутніх цілі хвилі емоцій.

Після того, як наші роллери учасники закінчили свої навдивовижу видовищні спроби звернути собі шию, вистрибнувши з трампліну в номінації Style Jump (слід зазначити, що стеля в приміщені роллердрому тут була не надто високою для таких розваг, то ж іноді доводилося переживати за те, чи не проб’є чергова відчайдушна роллерська голова в яскравому шоломі цю саму стелю…), ми перейшли до наступної номінації — Slides (ефектні та просто дуже круті гальмування з розгону на роликах, в різноманітних цікавих позиціях з дуже складними назвами).

В слайдах також було на що подивитись, і ближче до фінальної частини змагань в цій категорії ми ставали свідками неабиякої інтриги що до визначення переможця. Не зважаючи на специфіку таких трюків, виконання яких дуже сильно залежить від конкретного типу покриття під колесами, роллери як могли батлили один з одним, відчайдушно змагаючись за цінні призи та, звісно ж, шану й повагу з боку колєг по цеху та глядачів.

Останньою категорією Double Fest в Чернівцях стали змагання з агресивного катання на роликах, чи то пак роллерблейдінгу, тобто виконання дуже видовищних трюків за допомогою ковзання трубами, боксами, сходами, гранями та іншими хрєнями на соулплейтах й інших частинах громіздких утюгів, що звуться агресивними роликами, або ж просто АГРАМИ.

Що ж, пацани, що приймали участь в цій номінації, продемонстрували свої здібності на одній єдиній трубі, якої втім, вистачило, щоб зрозуміти й визначити, хто сьогодні піде з перемогою. Хлопці билися до останнього, грайндили трубою туди-сюди, валили різні комбоз, іноді падаючи і все таке. Та в цілому, виступи всіх учасників цієї номінації дуже надихнули мене на те, щоб і самому собі спробувати, нарешті поагресивити якось.

Для мене агресивне катання завжди мало якусь абсолютно унікальну естетичну специфіку, що вміщує в собі весь той екстракт вуличної суті, відваги, готовності до найбільш хоробрих спроб зробити щось таке, що практично ніколи не є сумісним з інстинктами самозбереження. От і зараз, цей глибокий образ агресивного катальщика ще більше розкрився переді мною, і ще більше закортіло робити іноді щось подібне.

Після агрів, підготувавши цілу купу дипломів, медальок та кубків, а також не менш змістовну купу дуже приємних для кожного роллера призів, ми розпочали, як я тоді казав «найбільш пафосну в цілому світі» церемонію нагородження призерів та переможців. Таким чином, основна частина саме змагань з роллерспорту Double Fest в Чернівцях добігла кінця і попереду нас чекав ще другий день…

… другий день Double Fest(у) в Чернівцях, так вийшло, що нагадував за своїм настроєм особисто для мене другий день веселого весілля… (: ну, знаєте як воно буває. Другий день розпочався відразу ж після тієї ночі, коли браві учасники змагань, невгамовні роллери супервесело гульнули в лісочку біля готелю, відмічаючи свої перемоги не менш завзято, аніж їх, власне, здобуваючи. (: Як я вже казав, в нас була гітара… то ж ми наспівалися, накричалися, на… ну… потім порозбрідалися хто куди по кімнатах спати. Вранці виявилось, що одного чувачка таки забули в лісі. (: Але чувачок не розгубився, й прокинувшись в «царствє дрєвєсном», пішов собі й на цілковитому автопілоті «завітав» в кімнату до молдавських друзів, де й «доспав». Ну, то таке.

Зібравши до купи самих себе й зібравши всіх біля входу в «Черемош», вранці 21го, ми повсідалися в два мікроавтобуси й двинули в чарівну «Сонячну долину» — неймовірно гарну природну місцину, заповідник, зоопарк, комплекс відпочинку з дуже класною природою, лісками, озерами, пірсами, будиночками, левами, страусами та іншими цікавими тваринами, що знаходилася на відстані кілометрів зо 20 від Чернівців. В цьому казковому місці в нас був запланований веселий Water Jump (стрибки з розгону, з РОЗГОООНУ, з трампліну у ВОДУ, з виконанням найбільш ефектних трюків та мінімальною кількістю одягу на роллерах).

Паралельно всі, хто роликів не мав, або ще не мав готовності вилітати, як ядро з гармати, з трампліну в озеро, попутно обертаючись в усіх можливих площинах, мали змогу просто собі пострибати з пірсу, погуляти територією «Сонячної долини», чогось попити, пограти з нами в сокс і таке інше. Після Water Jump фан контесту, всі ми продовжили гульбанити вже із кастріком, смаженням сосисок і тра-та-та… (:

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

 

Water Jump в Сонячній долині (передача «Доброго ранку, Буковино!»)

 

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Один з наших двох мікроавтобусів, на яких ми дісталися «Сонячної долини», повіз всіх, хто вже скоро мав їхати, на вокзал, другий мікроавтобус повіз всіх, хто ще залишався, назад в «Черемош». Власне, наша запорізька делегація в кількості 7 людей та дівчинка Ліда з Миколаєва, в супроводі наших місцевих чернівецьких друзів ще цілий наступний день — понеділок, гуляли Чернівцями, їздили до чуваків стрибати з трампліну, на якому намальована Мона Ліза в паралонову яму, грати в баскетбол, а також споглядати різноманітні надзвичайно гарні види Чернівців з різних боків. Вже фактично перед нашим потягом назад до Львова, ми ще встигли піднятись на якийсь нормальний такий пагорб, вид з якого нагадував вид з «Високого замку» у Львові в бік залізничних колій, погуляти в багатьох визначних місцях міста, яке дійсно вражає своєю власною красою, а також приємною «особливістю», яку тут можна вгледіти багато в чому і багато в кому.

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

… потяг Чернівці-Львів подивував нас наявністю прикольного вагону №4, в якому звичайний плацкарт за допомоги видраювання полу до блищання на ньому блисточок-зірочок, а також натягування на полиці червоної мегапафосної оксамитової оббивки, було зроблено атмосферу житла провідників-королів, що царствували на території всєя поїзда… (: Але це був не єдиний сюрприз. В 3 години ночі, коли ми зупинились в Івано-Франківську на 15 хвилин, та вийшли на перон, потяг з усіма нашими речами та друзями, поїхав геть…

… але, ми не панікували, бо як запевнив нас провідник, ці маневри означали «переїзд», тобто, через деякий час потяг повернувся, але вже на іншу колію, де до нього приліпили ще парочку вагонів до Москви. А потім ми зустріли на пероні дівчинку Уляну, яка їхала здавати ДЕРЖіспит до Львова, й не могла догнати, як це так вийшло, що потяг, на який вона чекала на іншій колії, опинився на цій. Ну, ми їй все розказали, як то воно тут робиться, заспокоїли та знайшли її 10 вагон. Відразу після цього побігли до свого 3го, який опинився тепер далеко від нас… добігли. Поїхали, вранці дістались Львова, на цей раз в нас було ще менше часу, але ми встигли пограти на гітарі біля приміщення якогось банку. Нас «попросили» звідти після першої ж пісні, однак її таки дали дограти. Красно дякую. (:

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Далі ще побродили трохи, в супер експрес-режимі за півгодини показуючи Ліді все, що зазвичай показується й розповідається як мінімум декілька годин. Поробили фоточок і все таке, потім всіх зібрали й поїхали трамвайчиком на вокзал, залетіли в потяг буквально в останню хвилину… це був наш 4й останній потяг, на якому ми мали повернутися назад до Запоріжжя.

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Роллер спорт. Перший Double Fest в Чернівцях. Як то було

Хочеться подякувати глобально всій цій подорожі, за те, якою вона була цікавою, досить енергійною, приємною, незвичайною, новою та свіжою, дякую подорож, дякую Double Fest! Величезне спасибі всім-всім людям, які були з нами ці декілька днів. Всім, з ким ми познайомились та подружились, всім, хто нами так чи інакше опікувався, показував міста та місця, частував різними смакотами, водив дорогами, парками, скейтпарками, зоопарками, парковками, роллердромами, озерами, готельними коридорами, магазинами, вокзалами.

Далі чекаємо на міські змагання з роллер спорту в Запоріжжі, на роллердромі Рола-Коло, а також на масштабний черговий Double Fest на тому ж місті в Запоріжжі, на нашому рідному райончику, на роллердромі Рола-Коло, в жовтні цього 2015го року. Всіх УЕЛКАМ, всіх будемо чекати, друзі. На цьому цей доста немалий текст завершу є ть ся … живіть радісно, катайтеся на роликах! (:

МИР ДРУЖБА Double Fest


ПодписьКАДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.