Сергій Жадан — Ефіопія (вірші та проза)

Сергій Жадан - Ефіопія (вірші та проза)

Продовжуємо рецензувати цікаві книжки, які ми щойно прочитали… І сьогодні цю рубрику нарешті прикрасить дещо сучасно-українське. Це буде перша українська книженція в наших рецензіях. І буде це книга-збірка віршів та прози офігітельного автора Сергія Жадана. Зветься ця 120-сторінкова прозово-поетична (наркотична?) ейфорія відповідно — ефіопія.

Як написано на «задниці» книги: «Ефіопія — книга про маршрути, якими рухаються кур’єри…; вона описує життя та небезпечні пригоди видатних мандрівників, державних злочинців, духовних лідерів, нелегальних емігрантів, кримінальних авторитетів, членів спілки письменників та інших неврівноважених осіб». Власне, так воно і є, до того ж, всі ці байки писано з реальних подій, тобто, читати ще цікавіше.

Особисто для мене Жадан Сергій Вікторович є одним з найкращих сучасних українських письменників і поетів і прочитавши такі його книжки, як «Anarchy in the UKR» (2005) та «Гімн демократичної молоді» (2006), невтримно хочеться прочитати ті, що я прогавив, а саме: «Депеш Мод» (2004), «Цитатник» (2005), та «Капітал» (2006), а ще є книга «Марадона» (2007), яка, слава всєвишнєму, вже лежить в мене на полиці, готова до того, щоб я її ввібрав до свого внутрішнього світу. Відповідно, рецензія на книгу «Марадона» за посиланням вище. (: Все це книжки видавництва «Фоліо», які я обожнюю і купую потроху кожного разу, як буваю на землях рідних… (:

Тепер, собсна, про «Ефіопію». Спочатку йдуть вірші і з перших же сторінок розумієш, що кольори обкладинки дійсно мають відношення до змісту, а не просто так собі викорістовуються, як «модна фішка». «Він був листоношею в Амстердамі, слухав аббу, сидів на трамі,…» книга, що починається такими словами здається цікавою, га? Тут вам і кур’єри і торчки і пияки й вояки, і спортсмєни і туристи, молдовани і садисти… (ги, от і я вже віршика забацав). Тут вам зібрано все, що можна побачити в цьому світі взагалі й зокрема в Україні, якщо маєш очі з «фільтром прикрас», чи навпаки «фільтром правди», корочє, коли все, що є прикрасами відфільтровується, а все що є правдою — виставляється на показ.

Як завжди дофіга романтики. Тільки, що дуже приємно, романтики в розумінні скоріше «пьяному», або ж «бомж-романтичному», «емігранто-романто», «дойче-есперанто», крута романтика… Як завжди багато глибоких метафор та аналогій, як завжди правда і безцензурщина, якщо брудно, то брудніше не буває, якщо це штирить, то більше ніщо так не штирить. Рекомендуємо.

 

Сергій Жадан і Собаки в космосі — Дебілів до армії не беруть

 

Сергій Жадан — Він був листоношею в Амстердамі…


ПодписьКАДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.