Іздрик — АМ ТМ (Як досягти безсмертя в домашніх умовах)

Іздрик - АМ ТМ (Як досягти безсмертя в домашніх умовах)

Дуже цікава фішка, яку помічаєш після того, як прочитав друге, третє, четверте оповідяння: в кожному з них з’явилися прив’язки до всіх інших оповідань, хоча спочатку, наче, то були абсолютно окремі розповіді, ніяк між собою не пов’язані. Своєрідні артефакти, що в результаті зліплюють декілька здавалось самостійних історій в щось цілісне, разташоване насправді в одному часопросторі, втиснуті в текст таким чином, що думаю, досить неуважний читач, може їх навіть і не помітити. І водночас, коли їх помічаєш, виникає таке «КЛАЦ!», і реверсні флешбеки починають працювати.

Читати цю книгу — наче збирати пазл з 1 000 шматків, при цьому до самого кінця не знаючи точно, чи є ті шматки частинами все ж таки одного й того самого пазлу. Таким чином, читання AM TM дещо нагадує фільм «Амелі», де також демонструється багато різніх на перший погляд абсолютно окремих ситуацій, які, як потім виявляється, є не тільки частинами однієї цілісної ситуації, а ще й мають, типу, «вирішальне» значення для спільного сюжету. Причому це саме «вирішальне» значення має абсолютно кожна частинка, і одразу виникає розуміння того, що якщо бодай один елемент буде чимось не таким, яким має бути, то все інше вже буде ні до чого, і тоді це все вже буде дійсно просто купою відокремлених одне від одного явищ.

Іздрик. Начебто AM TM (як досягти безсмертя в домашніх умовах) — це друга книжка цьго автора, яку я спромігся прочитати. Першою була «ТАКЕ«, але можливо було і ще щось, просто я цього не пам’ятаю, а як не пам’ятаю, то скоріше за все — це таки саме друга книжка. Те, що твори цьго чувака ідеально пасують любителям і поціновувачам саме високочолого і саме хитровиїбаного письма — це точно. Бо саме хитровиїбаності на Іздриковських сторінках дійсно стане для всіх, і саме цей факт безперечно тішить тих, хто таку от штуку обожнює, включаючи, звісно, мене.

Ще один неймовірно цікавий конструктор друкованим текстом, з якого кожний більш-менш спроможний до власних комбінаційних подвигів читач зможе собі скласти свого «робота», чи «літачок», чи «танчик», чи «корабель», кому що насниться. От, наприклад, книжки Любка Дереша — це таємнича містика, відповідна атмосферочка, що наче смолою всотується крізь пори шкіри прямо до внутрішніх органів, а в наступний момент — випаровується з поверхні у вигляді рідкоазотного туману. А от Іздрик — це для мене, мабуть, майже да Вінчі в сучасній українській прозі, тобто водночас і глибока гуманітарна, так би мовити, майстерність і не менш глибокі інженерні прояви. Наче живопис та скульптура зліплені із математикою, хімією, фізикою, тригонометрією й медициною, і все це проявлено на фотках попсаних безпосередньої дихаючою власними легенями літератури. От якось так. Щось ТАКЕ.

Хочете досягти безсмертя в домашніх умовах? Просто візміть і спробуйте. Візміть до рук книжку AM TM і спробуйте виконати всі надані інструкції до кінця, граючи зі сторінками та власними звивинами в доміно. Домінуючи. Домінуйте мінне поле свідомості й підривайте. І буде вам щастя. І безсмертя. AMінь. TMін.


ПодписьКАДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.